Zoom’n’Joy

Zamówienia telefoniczne   +48 736 881 584

Pn–Pt: 9:00 - 17:30

Szybka dostawa na terenie Polski

Bestsellery Więcej
Teleskop Levenhuk LabZZ D1 364,95 zł

zoom-n-joy.pl » Artykuły » Artykuły i inne przydatne materiały na temat mikroskopów » Pająk pod mikroskopem: zdjęcia i charakterystyka badań preparatu

Pająk pod mikroskopem: zdjęcia i charakterystyka badań preparatu

spider under a microscope, a photo of a spider under a microscope, spider eyes under a microscope, spider leg under a microscopeOwady i pajęczaki to bardzo ciekawe obiekty do obserwacji pod mikroskopem. Wszystko może być interesujące: skrzydła muchy, oczy ważki, odnóża mrówki. Świat pełzających i latających stworzeń może Cię przyciągnąć na wiele dni, a nawet tygodni. Na przykład pająk pod mikroskopem wygląda jak kosmita (powyżej znajduje się zdjęcie jego oczu). Przy kilkudziesięciokrotnym powiększeniu możesz zobaczyć owłosienie na jego ciele, a przy powiększeniu 1000-krotnym – zbadać jego szczęki i malutkie szczypce na odnóżach.

Powiększenie 50-krotne lub wyższe umożliwia obserwację oczu pająka pod mikroskopem. Możesz zobaczyć jego przednie i boczne oczy. Wiedziałeś, że niektóre pająki mają sześć par oczu? Możesz je obserwować pod mikroskopem dla dziecka.

Odnóża pająka pod mikroskopem są podobne do odnóży innych pajęczaków. Przy małym powiększeniu zobaczysz pojedyncze włosy, a przy dużym – małe szczypce umożliwiające pająkom szybkie poruszanie się po sieci.

Niektóre części ciała pająka znajdują się w przygotowanych preparatach. Zalecamy jednak obserwowanie żywych pajęczaków. Szczególnie interesujące jest obserwowanie pająka jedzącego lub tkającego sieć. Jedzącego pająka można obserwować w prosty sposób – zazwyczaj stoi on w miejscu i można szybko ustawić ostrość.

Do obserwacji pająków pod mikroskopem możesz wykorzystać mikroskop cyfrowy i stworzyć relację zdjęciową oraz wideo ze swoich badań. Mikroskopy cyfrowe pomogą Ci uchwycić fascynujące momenty! W razie trudności z wybraniem odpowiedniego modelu poproś o radę naszych sprzedawców. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci!

Marzec 2018
Zoom'n'Joy

Powielanie materiału w celu publikacji na dowolnym nośniku i w dowolnym formacie – zabronione. Zezwala się na umieszczenie odwołania do artykułu z użyciem aktywnego łącza do strony zoom-n-joy.pl

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w cenniku, ofercie i specyfikacji produktów oraz do zakończenia sprzedaży produktów bez uprzedzenia.