Zoom’n’Joy

Zamówienia telefoniczne   +48 736 881 584

Pn–Pt: 9:00 - 17:30

Szybka dostawa na terenie Polski

zoom-n-joy.pl » Artykuły » Artykuły i inne przydatne materiały na temat mikroskopów » Oko pod mikroskopem: zdjęcie owada

Oko pod mikroskopem: zdjęcie owada

eye under a microscope, fly eye under a microscope photo, human eye under a microscopeLudzkie oko pod mikroskopem to całe uniwersum kolorów i skomplikowanych struktur. Im większe powiększenie mikroskopu, tym więcej dostrzeżesz detali. Jednak uzyskanie takiej próbki dla początkującego biologa jest praktycznie niemożliwe. W skład przygotowanych zestawów preparatów zazwyczaj wchodzą włókna nerwowe i mięśniowe, skóra i ludzkie włosy, ale nie oczy. Na przykład zestaw preparatów Levenhuk N80 NG „Zobacz wszystko” obejmuje 19 przygotowanych preparatów narządów ludzkich, jednak nawet w tym zestawie nie znajduje się ta rzadka próbka.

Rozwiążmy tę tajemnicę – możesz zbadać oko pod mikroskopem. Oczy owadów i pajęczaków są również interesującym obiektem badań, a złapanie muchy, komara czy pająka nie jest trudne. Wystarczy kilka minut, aby zobaczyć całe uniwersum w soczewce obiektywowej mikroskopu. Co ciekawe, budowa oka różni się u poszczególnych owadów i pajęczaków. Muchy mają oczy złożone, natomiast oczy pająków wyglądają jak duże błyszczące paciorki.

Możesz obserwować owady i pajęczaki przy powiększeniu 50x–100x, jednak bardziej szczegółowy obraz uzyskasz, wykorzystując powiększenie 800x lub 1000x. Robienie zdjęć ich oczu jest możliwe przy użyciu mikroskopu cyfrowego. Powyżej znajduje się zdjęcie oka mrówki pod mikroskopem.

Do obserwowania mikroświata zalecamy kupno nowoczesnego mikroskopu cyfrowego lub optycznego. Możliwe będzie przeprowadzanie badań w zakresie wszystkich popularnych dziedzin dla początkujących oraz obserwowanie form życia w kropli wody, badanie przygotowanych preparatów mikroskopowych i przeprowadzanie eksperymentów naukowych w domu. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć idealne narzędzie optyczne do wykonania wszystkich powyższych zadań.

Marzec 2018
Zoom'n'Joy

Powielanie materiału w celu publikacji na dowolnym nośniku i w dowolnym formacie – zabronione. Zezwala się na umieszczenie odwołania do artykułu z użyciem aktywnego łącza do strony zoom-n-joy.pl

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w cenniku, ofercie i specyfikacji produktów oraz do zakończenia sprzedaży produktów bez uprzedzenia.