Zoom’n’Joy

Zamówienia telefoniczne   +48 736 881 584

Pn–Pt: 9:00 - 17:30

Szybka dostawa na terenie Polski

zoom-n-joy.pl » Artykuły » Artykuły i inne przydatne materiały na temat mikroskopów » Jak wygląda włos pod mikroskopem?

Jak wygląda włos pod mikroskopem?

hair under a microscope, hair under a microscope photo, what does hair look like under a microscope, human hair under a microscopeNajlepszą częścią obserwowania mikroświata jest to, że możesz znaleźć próbki w każdym miejscu, czasami nawet na sobie. Jednym z najbardziej interesujących obiektów obserwacyjnych są włosy. Nie trzeba ich przygotowywać do obserwacji: wystarczy wziąć jeden włos, położyć go na szklanej próbce i ustawić ostrość. W tym artykule powiemy Ci, jak wygląda włos pod mikroskopem, który przyrząd optyczny najlepiej nadaje się do obserwacji i jakie powiększenie jest wymagane do przeprowadzenia badań. Jeżeli masz taką możliwość, zbadaj włosy różnych osób. Próbki będą się różnić pod względem koloru i budowy.

Włos pod mikroskopem: zdjęcia i charakterystyka

Ludzki włos pod mikroskopem przypomina sierść zwierzęcia. Wygląda jak tuba wypełniona keratyną (pigmentem), na zewnątrz pokryta małymi łuskami. Jeżeli łuski te rosną wąsko, włos jest gładki i lśniący. Postrzępiony i niesforny włos wygląda inaczej pod mikroskopem – łuski są powyginane i niestarannie ułożone.

Możesz badać włosy pod mikroskopem, robić zdjęcia i nagrywać filmy wideo ze swoich badań za pomocą mikroskopu cyfrowego. Nie jest wymagane duże powiększenie – 100x w zupełności wystarczy do prowadzenia obserwacji łodygi włosa, cebulki i końcówki. Obserwacje możesz wykonywać za pomocą mikroskopu optycznego, ale potrzebujesz przynajmniej smartfona, aby robić zdjęcia.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór najnowocześniejszych mikroskopów idealnych do prowadzenia badań na różnych próbkach, w tym przygotowanych preparatach.

Marzec 2018
Zoom'n'Joy

Powielanie materiału w celu publikacji na dowolnym nośniku i w dowolnym formacie – zabronione. Zezwala się na umieszczenie odwołania do artykułu z użyciem aktywnego łącza do strony zoom-n-joy.pl

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w cenniku, ofercie i specyfikacji produktów oraz do zakończenia sprzedaży produktów bez uprzedzenia.