Zoom’n’Joy

Zamówienia telefoniczne   +48 736 881 584

Pn–Pt: 9:00 - 17:30

Szybka dostawa na terenie Polski

Bestsellery Więcej
Teleskop Levenhuk Strike 50 NG 279,95 zł

zoom-n-joy.pl » Artykuły » Artykuły i inne przydatne materiały na temat mikroskopów » Jak używać przygotowanych preparatów mikroskopowych?

Jak używać przygotowanych preparatów mikroskopowych?

prepared microscope slideZestaw preparatów mikroskopowych to szybki i prosty sposób na wejście do mikroświata. Każdy zestaw obejmuje wiele przygotowanych preparatów biologicznych. Aby rozpocząć obserwacje, należy umieścić jeden z preparatów na stoliku i ustawić układ optyczny.

Jak oglądać przygotowany preparat pod mikroskopem?

1. Ustaw mikroskop na stabilnej powierzchni. Wokół mikroskopu powinna być wystarczająca ilość miejsca, aby umożliwić wygodną pracę z układem optycznym.

2. Zamontuj okular w tubie okularu (jeśli nie został fabrycznie zamontowany).

3. Jeśli mikroskop ma funkcję podświetlania, podłącz go do zasilania lub włóż do niego baterie. Włącz podświetlenie.

4. Wyjmij przygotowany preparat mikroskopowy z zestawu i przymocuj go do stolika za pomocą zaczepów. Ostrożnie chwyć szkiełko za krawędzie, aby nie zostawić na nim odcisków palców.

5. Obróć głowicę obrotową, aby oglądać preparat przy najmniejszym powiększeniu. Użyj obiektywu o najmniejszym powiększeniu.

6. Obracaj pokrętła ostrości, aby jak najbardziej przybliżyć obiektyw do szkiełka z preparatem. Zachowaj ostrożność! Przy za dużym nacisku szkiełko może pęknąć, co doprowadzi do zniszczenia preparatu.

7. Popatrz przez okular i obracaj pokrętła regulacji ostrości w przeciwną stronę, aby oddalić obiektyw od szkiełka mikroskopowego. Przestań obracać pokrętłami, gdy obraz będzie odpowiednio ostry. Obserwuj szczegóły preparatu pod mikroskopem.

8. Zmień obiektyw, aby zwiększyć powiększenie. Powtórz czynności w punktach 6 i 7.

9. Jeśli w mikroskopie można zmienić okulary, obserwuj preparat przez różne okulary.

Gdzie są dostępne przygotowane preparaty? Przygotowane preparaty są dostępne w naszym sklepie internetowym. Przygotowane preparaty znajdziesz w tej sekcji. Są dostępne zestawy małe i duże, które zawierają dziesiątki preparatów i podręczniki. Gorąco polecamy zestaw Levenhuk N80 „Zobacz wszystko!”. Zestaw preparatów.

Za pomocą mikroskopu można obserwować przygotowane preparaty i inne obiekty. Możesz oglądać wszystko, co masz pod ręką: kawałek ciastka, odrobinę jogurtu z lodówki, kłębek kurzu spod łóżka itp. Po umieszczeniu pod mikroskopem korka od wina możesz powtórzyć eksperymenty naukowe, które przeprowadził Robert Hooke, badając strukturę komórkową, a badania nad tym preparatem pozwoliły mu wprowadzić termin „komórka”.

Lipiec 2018
Zoom'n'Joy

Powielanie materiału w celu publikacji na dowolnym nośniku i w dowolnym formacie – zabronione. Zezwala się na umieszczenie odwołania do artykułu z użyciem aktywnego łącza do strony zoom-n-joy.pl

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w cenniku, ofercie i specyfikacji produktów oraz do zakończenia sprzedaży produktów bez uprzedzenia.